Олег Ширяєв у 2014-2015 роках брав участь в АТО, а з початку повномасштабної війни у березні 2022 року воював на посаді командира роти в 228 батальйоні 127 ОБрТРО. У лютому 2023 року Олег став командиром 225 батальйону і вже в березні його батальйон рушив на оборону Бахмута.
Грудень 2024. Донецька область, Лиманський напрямок. Основні бої тут нині точаться неподалік Торського. Провести повноцінний наступ росіянам заважають наші підрозділи, які тримають оборону в Серебрянському лісництві. Одну з ділянок у лісі обороняє героїчна 53-тя окрема механізована бригада ЗСУ імені Володимира Мономаха.
За два роки штурмів росіянам не вдалося тут суттєво просунутись. А колись заповідний ліс вони перетворили на згарище. Місць, де ще можна сховатися від ворожого ока, в лісі майже не залишилося. Тому на позиціях – максимальне маскування. Навіть під час роботи по ворогу мінометники 53-ї бригади намагаються не виходити зі схрону.
Вони намагаються розпаковувати міни українського виробництва по мінімуму та впритул до використання. "Тому що мішечки ("порохи") для цих мін сиріють. Є закордонні міни – вони йдуть в пластмасі і не промокають. А наші – готуємо одну-дві, більше ні. Інакше будуть і недольоти, і нерозриви", - розповідає мінометник Руслан Івахненко, який щойно отримав відзнаку президента "За оборону України".
Роботи в хлопців удосталь. Коли тихіше, розрахунок кидає близько п'яти мін за зміну. Коли гаряче - буває і по 20 мін за годину.
Попри те, що ця ділянка фронту менш напружена, російські війська все одно щодня намагаються штурмувати й уражати наші вогневі точки. Контрбатарейна боротьба у ворога налагоджена добре.
Але стримувати росіян підрозділу 53-ї ОМБр вдається доволі ефективно. І це попри нестачу людей та техніки, визнає офіцер Максим.
Бойовий льотчик, повний кавалер ордена Богдана Хмельницького, нагороджений орденом "За мужність" ІІІ ступеня Максим Чайка літає на вертольотах типу Мі-8, Мі-24, Мі-2. Він розповів, як випалював ворожі колони просто впритул на Херсонщині, про надскладну операцію на острові Зміїний, побут льотчика та що заважає польотам.
Максим Буткевич, український правозахисник і журналіст, який у 2022 році приєднався до лав ЗСУ, пробув у російському полоні 2 роки і 4 місяці. У розмові з DW Буткевич розповів, як Росія тотально порушує права людини у полоні, які гарантії безпеки потрібні Україні і чому буде дуже важко інтегрувати людей з окупованих територій.
Екскомбриг 53ОМБр Анатолій Козел став відомий на весь світ після інтерв'ю виданню The Washington Post. Він озвучив статистику втрат у війні української армії. В десантно-штурмових військах її назвали завищеною. Офіцера понизили, перевівши на посаду заступника командира батальйону навчального центру. Згодом він потрапив під критику вищого командування і був звільнений з посади. В інтерв'ю Ukrainian Witness Анатолій "Купол" розповів про основні помилки військового керівництва. Чому було провалено наступ навесні 2023? Що призвело до втрати Бахмута, Авдіївки та інших міст? Чи виправдала очікування операція у Курській області? Що означає вступ у війну армії КНДР? Та чого очікувати Україні у 2025? Про це і не тільки дивіться у ексклюзивному інтерв'ю Віталія Дейнеги на каналі Ukrainian Witness
10 949 ударних безпілотників росіяни запустили по Україні. 68% з них було збито, 26% знешкоджено засобами радіоелектронної боротьби. Найбільше дронів було у жовтні 2024 року.
Лариса Дідковська, психологиня, ректорка Українського Вільного Університету, президентка Української Асоціації Гештальт-терапії: «Забування – одна з найважливіших функцій нашої пам'яті».
«роби, що хочеш, але свідомо»
репутація психохірурга
психотравма – це подія і місце небезпеки
травматична пам'ять – це інше
природа забування
тригери і флешбеки
«улюблена мелодія матері»
яка реакція на ненормальні події – нормальна?
невирішена проблема і вторинна вигода
11 типів ставлення до хвороби
переживання втрати: покинута чи винна
образа = любов + злість
копняк під зад означає крок уперед
страждання в пошані: попелюшки і кривенькі качечки
Російські війська намагаються обійти Покровськ з півдня, щоб врешті взяти місто в кільце.Саме на цьому напрямку стримує це просування разом з іншими підрозділами окремий штурмовий батальйон «Скала». Репортерка Аня Калюжна стала свідком, як штурмовики «Скали» взяли в полон 8-х росіян на цьому напрямку. А кілька днів до цього штурму ці ж самі бійці взяли ще двох полонених. Це при тому, що українським штурмовикам деяким за 55 років. «Це точно, що в бій ідуть одні старики», — сміються бійці. «Українські військові взяли нас в кільце, у нас не було виходу, тільки здатись», – коментують полонені росіяни. Через кілька днів після зйомок двоє бійців отримали поранення на їхньому наступному штурмі. Репортаж знятий перед Різдвом. Стелу з написом Покровськ на вʼїзді в місто росіяни знищили обстрілами 2 січня 2025 -го року.
На околицях Чернігова продовжують ліквідовувати наслідки потрійного ракетного удару, який нанесли війська РФ ввечері 3 січня. Наразі відомо про 28 пошкоджених будинків, два зруйновані повністю. Власниця одного з таких – Світлана Власик. Вона розповіла кореспондентці Радіо Свобода, що в момент ракетного удару перебувала вдома з чоловіком та донькою. Місцева влада повідомляла, що внаслідок атаки загинула одна людина, сім – поранено. Рятувальна операція на місці завершена .
Двоє десантників 79-ки взяли у полон 14 окупантів: вражаюча історія одного штурму Штурмова група 79 ОДШБр підходить впритул до однієї з російських позицій. Перед тим по противнику вдало відпрацювали пілоти ударних дронів — після інтенсивного і тривалого нальоту окупанти забиваються в тісний бліндаж і не висовують носа з укриття. Таким чином двом штурмовикам 79-ки вдається досягнути абсолютної раптовості — вони кидають гранати просто до входу у ворожий бліндаж. Перелякані окупанти тут же кидають зброю і піднімають руки. На той час, як виявилось, на позиції було аж 14 окупантів. Вони обрали життя, а не смерть — і наші десантники їм не відмовили.
Капітан Національної гвардії України з батальйону "Свобода" бригади НГУ "Рубіж", офіцер "Легіону Свободи" Андрій Іллєнко в розмові з відником телеканалу «Ісландія» Сергієм Івановим 12 грудня 2024 року
4 січня близько 15:00 росіяни скинули два КАБи на цивільну інфраструктуру селища Свеса Шосткинського району. Один КАБ влучив у пʼятиповерховий будинок. Інший — у сусідній квартал. Відомо про десятьох поранених людей, серед яких двоє — дворічні діти.
У Маріуполі загинуло понад 100 тисяч людей. Цю інформацію розповсюджують журналісти та блогери, які вийшли з оточеного російськими військами міста ще у 2022 році. Водночас офіційні джерела стверджують, що загиблих лише близько 20 тисяч. Скільки насправді було жертв у Маріуполі під час кількамісячної облоги російських військ навесні 2022 року та як окупанти знищують докази своїх страшних злочинів? Відповіді на ці питання ви почуєте у цьому відео.
Колишній військовополонений Андрій Кристофович родом із Новомиргорода Кіровоградської області вдома два місяці. У Кропивницькому лікується після російського полону. Там він був понад два з половиною роки. Додому повернувся 18 жовтня. Суспільному розповів, у полон потрапив, коли разом із побратимами намагались прорватись на підконтрольну Україні територію із блокадного Маріуполя.
Третій рік служить волинянка на ім’я Людмила. До лав бригади влітку 2022 року вона мобілізувалася разом зі своїм котом – пухнастим красенем на прізвисько Ґріджьо. Нині Ґріджьо – один із найдосвідченіших і найвідоміших бойових котів ЗСУ.
Двоє поранених перебувають у реанімаційному відділенні, одна з них – у вкрай важкому стані. Загалом травмованих восьмеро, одна людина загинула. Про це розповіла Суспільному директорка обласного Департаменту здоров’я Тетяна Карчевич. Такі наслідки скидання вибухівки з безпілотника російськими військовими на маршрутний автобус у Шуменському мікрорайоні Херсона ввечері 6 січня.
Поставив на паузу справу життя і пішов на фронт. Журналіст Павло Казарін вступив до лав ЗСУ у перші дні повномасштабного вторгнення. В останній рік проходить службу в роті ударних БпЛА 104 бригади. Разом з побратимами був на Запорізькому і Купʼянському напрямках. Екіпажі роти також задіяні і на Курщині. В інтерв'ю Ukrainian Witness молодший сержант Казарін розповів про принципову різницю українського та російського суспільства. Наскільки реальна перспектива виходу на адміністративні кордони 1991 року? Як операція ЗСУ у Курській області змінила ставлення західних країн до РФ? Яким буде життя в Україні після закінчення війни? Про це і не тільки - дивіться у ексклюзивному інтерв'ю Віталія Дейнеги на каналі Ukrainian Witness.
Квартиру криворізької зооволонтерки Юлії Кушнірук зруйнувала ракета армії РФ 24 грудня. Жінка каже, її помешкання було на 1 поверсі, там щойно завершила ремонт та планували святкувати новорічні свята. Юлія розповідає: її та тварин врятував щасливий випадок, якому завдячує життям. За кілька годин до влучання її несподівано запросила грумерка, аби навести красу двом песикам. Нині від її оселі не залишилось нічого. Однак жінка продовжує волонтерську роботу- піклується тваринами, які зазнали жорстокого поводження декому шукає родину.
У цьому інтерв’ю ми поговорили із 24-річним капітаном ЗСУ Павлом із позивним «Кактус». Він розповів, як воює сьогодні, що думає про сучасну техніку, іноземних союзників і як узагалі потрапив у армію. Павло згадує, як військова кафедра стала його стартом, чому труднощі загартовують і як вони з командою працюють із дронами та новою артилерією. А ще поділився, як це – керувати боєм, і розповів, чи планує залишатися в армії після перемоги
Шокуючі кадри показують, як солдати КНДР у селищі Махновка на Курщині виганяють російських місцевих жителів з їхніх осель, щоб сховатися від ударів дронів. Літніх людей залишили мерзнути на вулиці, а їхні домівки стали укриттям для північнокорейських військових. Дізнайтеся, як участь КНДР у війні РФ проти України набуває тривожних масштабів
Наступають швидко, маленькими групами по 2-3 людини та ведуть спостереження за українськими позиціями з повітря у режимі 24 на 7: так зараз діють російські військові на Запоріжжі. Ця ділянка примикає до гарячого нині Времівського напрямку.
Олег Ширяєв у 2014-2015 роках брав участь в АТО, а з початку повномасштабної війни у березні 2022 року воював на посаді командира роти в 228 батальйоні 127 ОБрТРО. У лютому 2023 року Олег став командиром 225 батальйону і вже в березні його батальйон рушив на оборону Бахмута.
У 2024 році в Україні було оголошено понад 21 тисячу повітряних тривог. Це на 30% більше, ніж у 2023 році.
Грудень 2024. Донецька область, Лиманський напрямок. Основні бої тут нині точаться неподалік Торського. Провести повноцінний наступ росіянам заважають наші підрозділи, які тримають оборону в Серебрянському лісництві. Одну з ділянок у лісі обороняє героїчна 53-тя окрема механізована бригада ЗСУ імені Володимира Мономаха.
За два роки штурмів росіянам не вдалося тут суттєво просунутись. А колись заповідний ліс вони перетворили на згарище. Місць, де ще можна сховатися від ворожого ока, в лісі майже не залишилося. Тому на позиціях – максимальне маскування. Навіть під час роботи по ворогу мінометники 53-ї бригади намагаються не виходити зі схрону.
Вони намагаються розпаковувати міни українського виробництва по мінімуму та впритул до використання. "Тому що мішечки ("порохи") для цих мін сиріють. Є закордонні міни – вони йдуть в пластмасі і не промокають. А наші – готуємо одну-дві, більше ні. Інакше будуть і недольоти, і нерозриви", - розповідає мінометник Руслан Івахненко, який щойно отримав відзнаку президента "За оборону України".
Роботи в хлопців удосталь. Коли тихіше, розрахунок кидає близько п'яти мін за зміну. Коли гаряче - буває і по 20 мін за годину.
Попри те, що ця ділянка фронту менш напружена, російські війська все одно щодня намагаються штурмувати й уражати наші вогневі точки. Контрбатарейна боротьба у ворога налагоджена добре.
Але стримувати росіян підрозділу 53-ї ОМБр вдається доволі ефективно. І це попри нестачу людей та техніки, визнає офіцер Максим.
Бойовий льотчик, повний кавалер ордена Богдана Хмельницького, нагороджений орденом "За мужність" ІІІ ступеня Максим Чайка літає на вертольотах типу Мі-8, Мі-24, Мі-2. Він розповів, як випалював ворожі колони просто впритул на Херсонщині, про надскладну операцію на острові Зміїний, побут льотчика та що заважає польотам.
Максим Буткевич, український правозахисник і журналіст, який у 2022 році приєднався до лав ЗСУ, пробув у російському полоні 2 роки і 4 місяці. У розмові з DW Буткевич розповів, як Росія тотально порушує права людини у полоні, які гарантії безпеки потрібні Україні і чому буде дуже важко інтегрувати людей з окупованих територій.
Екскомбриг 53ОМБр Анатолій Козел став відомий на весь світ після інтерв'ю виданню The Washington Post. Він озвучив статистику втрат у війні української армії. В десантно-штурмових військах її назвали завищеною. Офіцера понизили, перевівши на посаду заступника командира батальйону навчального центру. Згодом він потрапив під критику вищого командування і був звільнений з посади. В інтерв'ю Ukrainian Witness Анатолій "Купол" розповів про основні помилки військового керівництва. Чому було провалено наступ навесні 2023? Що призвело до втрати Бахмута, Авдіївки та інших міст? Чи виправдала очікування операція у Курській області? Що означає вступ у війну армії КНДР? Та чого очікувати Україні у 2025? Про це і не тільки дивіться у ексклюзивному інтерв'ю Віталія Дейнеги на каналі Ukrainian Witness
10 949 ударних безпілотників росіяни запустили по Україні. 68% з них було збито, 26% знешкоджено засобами радіоелектронної боротьби. Найбільше дронів було у жовтні 2024 року.
Лариса Дідковська, психологиня, ректорка Українського Вільного Університету, президентка Української Асоціації Гештальт-терапії: «Забування – одна з найважливіших функцій нашої пам'яті».
«роби, що хочеш, але свідомо»
репутація психохірурга
психотравма – це подія і місце небезпеки
травматична пам'ять – це інше
природа забування
тригери і флешбеки
«улюблена мелодія матері»
яка реакція на ненормальні події – нормальна?
невирішена проблема і вторинна вигода
11 типів ставлення до хвороби
переживання втрати: покинута чи винна
образа = любов + злість
копняк під зад означає крок уперед
страждання в пошані: попелюшки і кривенькі качечки
страх смерті і «некролог на себе»
стара фотографія: з кишені – в альбом
Російські війська намагаються обійти Покровськ з півдня, щоб врешті взяти місто в кільце.Саме на цьому напрямку стримує це просування разом з іншими підрозділами окремий штурмовий батальйон «Скала». Репортерка Аня Калюжна стала свідком, як штурмовики «Скали» взяли в полон 8-х росіян на цьому напрямку. А кілька днів до цього штурму ці ж самі бійці взяли ще двох полонених. Це при тому, що українським штурмовикам деяким за 55 років. «Це точно, що в бій ідуть одні старики», — сміються бійці. «Українські військові взяли нас в кільце, у нас не було виходу, тільки здатись», – коментують полонені росіяни. Через кілька днів після зйомок двоє бійців отримали поранення на їхньому наступному штурмі. Репортаж знятий перед Різдвом. Стелу з написом Покровськ на вʼїзді в місто росіяни знищили обстрілами 2 січня 2025 -го року.
Капітан Національної гвардії України з батальйону "Свобода" бригади НГУ "Рубіж", офіцер "Легіону Свободи" Андрій Іллєнко в розмові з відником телеканалу «Ісландія» Сергієм Івановим 12 грудня 2024 року
Як живе Білицьке Покровського району, яке за 23 кілометри до фронту.
4 січня близько 15:00 росіяни скинули два КАБи на цивільну інфраструктуру селища Свеса Шосткинського району. Один КАБ влучив у пʼятиповерховий будинок. Інший — у сусідній квартал. Відомо про десятьох поранених людей, серед яких двоє — дворічні діти.
Третій рік служить волинянка на ім’я Людмила. До лав бригади влітку 2022 року вона мобілізувалася разом зі своїм котом – пухнастим красенем на прізвисько Ґріджьо. Нині Ґріджьо – один із найдосвідченіших і найвідоміших бойових котів ЗСУ.
Поставив на паузу справу життя і пішов на фронт. Журналіст Павло Казарін вступив до лав ЗСУ у перші дні повномасштабного вторгнення. В останній рік проходить службу в роті ударних БпЛА 104 бригади. Разом з побратимами був на Запорізькому і Купʼянському напрямках. Екіпажі роти також задіяні і на Курщині. В інтерв'ю Ukrainian Witness молодший сержант Казарін розповів про принципову різницю українського та російського суспільства. Наскільки реальна перспектива виходу на адміністративні кордони 1991 року? Як операція ЗСУ у Курській області змінила ставлення західних країн до РФ? Яким буде життя в Україні після закінчення війни? Про це і не тільки - дивіться у ексклюзивному інтерв'ю Віталія Дейнеги на каналі Ukrainian Witness.
Квартиру криворізької зооволонтерки Юлії Кушнірук зруйнувала ракета армії РФ 24 грудня. Жінка каже, її помешкання було на 1 поверсі, там щойно завершила ремонт та планували святкувати новорічні свята. Юлія розповідає: її та тварин врятував щасливий випадок, якому завдячує життям. За кілька годин до влучання її несподівано запросила грумерка, аби навести красу двом песикам. Нині від її оселі не залишилось нічого. Однак жінка продовжує волонтерську роботу- піклується тваринами, які зазнали жорстокого поводження декому шукає родину.
Наступають швидко, маленькими групами по 2-3 людини та ведуть спостереження за українськими позиціями з повітря у режимі 24 на 7: так зараз діють російські військові на Запоріжжі. Ця ділянка примикає до гарячого нині Времівського напрямку.