Де і як має закінчитися розвал Росії? У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який пропонує Україні брати активну участь у деколонізації народів РФ. Чому це потрібно українцям? Чи дійсно в РФ є національно-визвольні рухи? Та що каже світ про розпад Росії? Про все це говорили у новому випуску проєкту «Зі своїми по суті».
Гості цієї програми: Валерій Пекар, громадський діяч, викладач Києво-Могилянської бізнес-школи; Вахтанґ Кебуладзе, філософ.
Стан води у річці Сейм знов погіршився. Одна з можливих причин повторного забруднення - новий захід отруйної води на нашу територію з боку росії. Це вже призвела до знищення понад восьми рідкісних видів риби, які занесені до Червоної книги України, а також Європи та Світу.
Декілька разів на тиждень кінологи разом з саперами 2-го загону ЦСП “Омега” виявляють російські схрони у деокупованих селах на Харківщині. Патрони, гранати, заряди та інші небезпечні предмети росіяни залишають у будинках цивільних людей, мінуючи свої схованки.
«Ком, сек», — ствердно й голосно каже сапер ДСНС. Норвезькою він кличе до себе собаку, який допомагає розміновувати землі на Миколаївщині. Цих собак ДСНС передали партнери з Норвегії, тому вони розуміють основні команди: «сидіти», «лежати», «до мене», «шукай» — лише норвезькою мовою. До розмінування собак у ДСНС почали залучати ще під час війни на сході України. Тоді вони шукали боєприпаси, гранати та інші вибухонебезпечні предмети. З початком повномасштабного вторгнення пошукові собаки допомагали розміновувати землі Сумщини та Харківщини. З квітня команда Дмитра працює на Миколаївщині. Як собаки-сапери допомагають ДСНС розміновувати південь України — у відео hromadske.
Олександр Букатар – командир 3 батальйону бригади НГУ «Спартан». До повномасштабного вторгнення працював у поліції в Харкові. Із перших днів великої війни захищав саме це місто. Потім воював у Харківській, Донецькій, Луганській та Запорізькій областях. В інтерв’ю для Армія TV Олександр розповів, як зустрів повномасштабне вторгнення, про бої за Харків, як долучився до «Спартану» та свій бойовий шлях у різних областях.
Бойовому медику Андрію Горбаню з позивним “Док” 43 роки. Від початку війни у 2014 році він залишив цивільну роботу фельдшера і пішов на фронт. У 2015 повернувся в цивільну медицину, а з початком повномасштабного вторгнення знов пішов служити за контрактом.
Битва за Маріуполь почалася ще у ніч з 18 по 19 лютого у передмісті, у селищі Гнутове, розповідає Андрій Кетов. А вже через два тижні вони стримували росіян на вулицях міста. Будинки літаки ворога рівняли із землею, або випалювали артою вщент. Андрій і сам не знає, як вижив у тому пеклі. На «Азовсталі» будь-яке пересування відкритою територією могло коштувати життя. Андрій розповідає, як виграв один такий забіг. У полоні він провів майже два роки. Але вже через кілька тижнів після повернення освідчився коханій на дамбі Дніпровської ГЕС у Запоріжжі. Запропонував свою руку і серце.
Буковинець Андрій Степанов в один день із сином Олександром потрапив у російський полон. Це сталось у травні 2022 року при обороні Азовсталі. Батька звільнили у січні цього року, а сина – у вересні. Через допити у полоні в Андрія була зупинка серця – його реанімували російські лікарі
Від 6 до 8 потужних керованих авіабомб випустили сьогодні російські військові по Харкову. Унаслідок масованого авіаудару влучання зафіксували і у відкриті ділянки, і по цеху хлібзаводу. Попередньо це були КАБ 250 та КАБ 500. Найстрашніші наслідки від влучання такої авіабомби у житлову дев`ятиповерхівку у Київському районі. Від атак у Харкові сьогодні загинули 3 людей. Станом на вечір відомо про 34 постраждалих. Детальніше про наслідки авіаудару – в матеріалі Радіо Свобода.
117-та бригада ТРО. Бійці артилерійського розрахунку. Виїжджають на позиції, нищать російських військових і мають кілька хвилин, аби залишити небезпечне місце.
Під час 57-го обміну полоненими між Україною і Росією, який відбувся 14 вересня 2024 року, додому повернувся 22-річний морський піхотинець Юрій Гульчук. Під час першої зустрічі з рідними, хлопець не вимовив жодного слова й емоційно не відреагував на матір. Психіатри прогнозували, що хлопець зможе відновитися емоційно реагувати й говорити – лише за кілька років, але Юра заговорив через 3 дні після повернення.
Український Свідок” знову на Курщині! Побували у Глушківському районі, що на півдні Курської області. Поспілкувались із бійцями 80 ОДШБр. Вони розповіли:
Як виглядав прорив на Курщині 2.0
Як 80 ОДШБр затрофеїла 9 танків та взяла у полон близько 60 військовослужюовців рф
Як росіяни чинили опір на кордоні
Як тікав батальон “Ахмат”
Чому не варто вважати, що Курська операція далася дуже легко
Чому Т-90 вважається флагманом російського танкобудування
Чому затрофеїний Т-90 є для нас дуже цінним
Як їхали на позиції на велосипедах
Які емоції відчували, коли дізнались, що братимуть участь у Курській операції
Сергій Філімонов "Філя" - командир окремого батальйону “Вовки Да Вінчі”, який тепер входить до складу 59-ї окремої механізованої бригади ЗСУ імені Якова Гандзюка. Він громадський активіст із Києва, засновник молодіжного руху "Гонор", організатор вуличних акцій проти забудови, на підтримку політв’язнів і жертв політичних злочинів. Колишній керівник київського осередку “Цивільного корпусу “Азов” та київського осередку партії “Національний корпус”, який втім розійшовся з Азовським рухом.
Із 2022 року Філімонов очолював роту "Гонор" 1-го штурмового батальйону 67-ї ОМБр "ДУК" - у часи, коли батальйон очолював Герой України Дмитро Коцюбайло "Да Вінчі". Після загибелі Коцюбайла підрозділ Філімонова перейшов зі складу 67-ї бригади до 59-ї ОМПБр, уже як окремий батальйон. У ньому, каже Філя - половина кастингу з фільму "Носоріг" Олега Сенцова, де Сергій знявся в головній ролі.
На час інтерв'ю батальйон "Вовки Да Вінчі" 2,5 місяці обороняв місто Українськ на Курахівському напрямку в Донецькій області (станом на 24.09.2024 воно захоплене росіянами).
Роками росія не звертала увагу на відеоігри, бо "це ж несерйозно, серйозно — це газети і телебачення". Але в останні роки кремль почав виділяти скажену кількість грошей на просування своїх наративів у іграх. На жаль, попри численні провальні проєкти, які вже давно стали інтернет-мемами, росіянам вдалося знайти свою жертву серед українців і західної аудиторії. У новому епізоді "Довгої війни" з Олексієм Ковжуном говоримо про те, як росіяни почали використовувати пропаганду у відеоіграх: від кривого морського бою з 90-х, де вас змушували топити український флот, до симулятора любові до СРСР у наші дні.
«Шлях на Кринки» – історія титанічної роботи бійців Одного з підрозділів ССО, які, крізь острови та плавні, розчищали прохід для Морської піхоти на лівий берег Дніпра, долаючи фортифікаційні споруди та мінні загородження ворога. Деталі масштабної та тривалої операції, розказані операторами Підрозділу, сповнені людськими емоціями та спогадами. Всім відома історія героїчного штурму та утримання Силами оборони України плацдарму в Кринках. Настав час почути розповідь про роль ССО в битві за лівий берег .
У Миколаївській громаді розквітли дерева, понівечені ударом КАБу. Власниця оселі, яку розбив російський снаряд, сподівається: це знак того, що життя продовжуватиметься.
Любила малювати зірки та Сергія Жадана, писала вірші й прозу. Такою була творчість 18-річної харків’янки Вероніки Кожушко. Вона загинула 30 серпня, коли росіяни вдарили авіабомбою по парку у Харкові. Батько дівчини Ігор Кожушко говорить: хоче, щоб якомога більше людей дізналися про творчість дочки. Які пропозиції щодо увічнення її пам’яті він отримав від українських митців — дивіться.
Сили Безпілотних Систем розповідають про перший етап підготовки своїх військовослужбовців — базову загальну військову підготовку (БЗВП), яку проходять рекрути в спеціалізованому навчальному центрі. Андрій Лузан, колишній комік та шоуранер, а тепер військовослужбовець СБС, знайомить вас з ключовими аспектами підготовки майбутніх воїнів унікального роду сил В другій частині трьох серійного фільму про БЗВП ви побачите як виглядає тренування по штурму окопів, проходження випробування «Психополоса» і як відпочивають рекрути
Суми. Близько 07:35 ранку атака російських БПЛА типу «Шахед» по медичному закладу. На момент вибухів у лікарні знаходилось 86 пацієнтів, з них 15 маломобільних, та 38 працівників закладу.
Близько 08:25 ранку, коли на місці події рятувальники та поліцейські надавали допомогу та евакуйовували хворих, росіяни нанесли повторний удар. Наразі відомо про 10 загиблих та 22 постраждалих.
Битва за село Мощун, що під Києвом, стала однією з вирішальних подій перших тижнів повномасштабної війни. Якби навесні 2022 року росіян не вдалося зупинити у Мощуні, цілком ймовірно, що окупанти ввійшли би в столицю з півночі. Нині Володимир Фокін командує ротою 3 штурмової бригади, бійці якої тоді разом з іншими підрозділами Сил оборони утримали село Мощун і не дали росіянам просунутися вглиб. «Ми очікували, що помремо за два тижні, — зізнається Володимир Фокін, – або триматимемо оборону вже десь під Львовом». У черговому випуску програми «Герої» ви дізнаєтесь про те, як оборона Мощуна стала військовим чудом для українських захисників, адже бійці працювали у цілковитому хаосі та готувалися до найгіршого розвитку подій.
«Мама загинула в Авдіївці, а ми виїжджаємо вдруге вже, перший раз — теж з Авдіївки». Мешканці Покровська, Мирнограда, Курахового швидко втікають зі своїх міст, бо російська армія на цьому напрямку просувається дуже швидко.
«Думали, що якось зупиниться», — кажуть місцеві шахтарі з Мирнограда, які останніми виїжджають зі свого району.
Покровськ горить з самого ранку. У місті залишається 15 тисяч населення проти 60 тисяч на початку вторгнення
До околиць Мирнограда російським військам залишилось пройти кілька кілометрів. До великої війни тут жило майже 50 тисяч людей, зараз у місті залишається півтори тисячі.
Частина тих, хто біжить з охоплених вогнем міст, які окупанти знищують КАБами та артилерією — втікачі вже вдруге. Хтось виїжджав після 2014 з Донецька та інших окупованих міст, хтось після 2022-го, а хтось — менш як пів року тому з Авдіївки, тепер вони знову шукають нову домівку десь неподалік…
Де і як має закінчитися розвал Росії? У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який пропонує Україні брати активну участь у деколонізації народів РФ. Чому це потрібно українцям? Чи дійсно в РФ є національно-визвольні рухи? Та що каже світ про розпад Росії? Про все це говорили у новому випуску проєкту «Зі своїми по суті».
Гості цієї програми: Валерій Пекар, громадський діяч, викладач Києво-Могилянської бізнес-школи; Вахтанґ Кебуладзе, філософ.
Стан води у річці Сейм знов погіршився. Одна з можливих причин повторного забруднення - новий захід отруйної води на нашу територію з боку росії. Це вже призвела до знищення понад восьми рідкісних видів риби, які занесені до Червоної книги України, а також Європи та Світу.
Декілька разів на тиждень кінологи разом з саперами 2-го загону ЦСП “Омега” виявляють російські схрони у деокупованих селах на Харківщині. Патрони, гранати, заряди та інші небезпечні предмети росіяни залишають у будинках цивільних людей, мінуючи свої схованки.
Бойовому медику Андрію Горбаню з позивним “Док” 43 роки. Від початку війни у 2014 році він залишив цивільну роботу фельдшера і пішов на фронт. У 2015 повернувся в цивільну медицину, а з початком повномасштабного вторгнення знов пішов служити за контрактом.
Битва за Маріуполь почалася ще у ніч з 18 по 19 лютого у передмісті, у селищі Гнутове, розповідає Андрій Кетов. А вже через два тижні вони стримували росіян на вулицях міста. Будинки літаки ворога рівняли із землею, або випалювали артою вщент. Андрій і сам не знає, як вижив у тому пеклі. На «Азовсталі» будь-яке пересування відкритою територією могло коштувати життя. Андрій розповідає, як виграв один такий забіг. У полоні він провів майже два роки. Але вже через кілька тижнів після повернення освідчився коханій на дамбі Дніпровської ГЕС у Запоріжжі. Запропонував свою руку і серце.
117-та бригада ТРО. Оператор FPV-дрона про те, чому вважає ударні дрони найефективнішою зброєю в цій фазі війні.
117-та бригада ТРО. Бійці артилерійського розрахунку. Виїжджають на позиції, нищать російських військових і мають кілька хвилин, аби залишити небезпечне місце.
Евакуація поранених. Складна робота, а радше місія — рятувати інших — потребує неймовірної відваги та “поміркованого авантюризму”.
Український Свідок” знову на Курщині! Побували у Глушківському районі, що на півдні Курської області. Поспілкувались із бійцями 80 ОДШБр. Вони розповіли:
Як виглядав прорив на Курщині 2.0
Як 80 ОДШБр затрофеїла 9 танків та взяла у полон близько 60 військовослужюовців рф
Як росіяни чинили опір на кордоні
Як тікав батальон “Ахмат”
Чому не варто вважати, що Курська операція далася дуже легко
Чому Т-90 вважається флагманом російського танкобудування
Чому затрофеїний Т-90 є для нас дуже цінним
Як їхали на позиції на велосипедах
Які емоції відчували, коли дізнались, що братимуть участь у Курській операції
Курська та харківська операції: вайб осені 2022
Сергій Філімонов "Філя" - командир окремого батальйону “Вовки Да Вінчі”, який тепер входить до складу 59-ї окремої механізованої бригади ЗСУ імені Якова Гандзюка. Він громадський активіст із Києва, засновник молодіжного руху "Гонор", організатор вуличних акцій проти забудови, на підтримку політв’язнів і жертв політичних злочинів. Колишній керівник київського осередку “Цивільного корпусу “Азов” та київського осередку партії “Національний корпус”, який втім розійшовся з Азовським рухом.
Із 2022 року Філімонов очолював роту "Гонор" 1-го штурмового батальйону 67-ї ОМБр "ДУК" - у часи, коли батальйон очолював Герой України Дмитро Коцюбайло "Да Вінчі". Після загибелі Коцюбайла підрозділ Філімонова перейшов зі складу 67-ї бригади до 59-ї ОМПБр, уже як окремий батальйон. У ньому, каже Філя - половина кастингу з фільму "Носоріг" Олега Сенцова, де Сергій знявся в головній ролі.
На час інтерв'ю батальйон "Вовки Да Вінчі" 2,5 місяці обороняв місто Українськ на Курахівському напрямку в Донецькій області (станом на 24.09.2024 воно захоплене росіянами).
У Миколаївській громаді розквітли дерева, понівечені ударом КАБу. Власниця оселі, яку розбив російський снаряд, сподівається: це знак того, що життя продовжуватиметься.
Любила малювати зірки та Сергія Жадана, писала вірші й прозу. Такою була творчість 18-річної харків’янки Вероніки Кожушко. Вона загинула 30 серпня, коли росіяни вдарили авіабомбою по парку у Харкові. Батько дівчини Ігор Кожушко говорить: хоче, щоб якомога більше людей дізналися про творчість дочки. Які пропозиції щодо увічнення її пам’яті він отримав від українських митців — дивіться.
Сили Безпілотних Систем розповідають про перший етап підготовки своїх військовослужбовців — базову загальну військову підготовку (БЗВП), яку проходять рекрути в спеціалізованому навчальному центрі. Андрій Лузан, колишній комік та шоуранер, а тепер військовослужбовець СБС, знайомить вас з ключовими аспектами підготовки майбутніх воїнів унікального роду сил В другій частині трьох серійного фільму про БЗВП ви побачите як виглядає тренування по штурму окопів, проходження випробування «Психополоса» і як відпочивають рекрути
Суми. Близько 07:35 ранку атака російських БПЛА типу «Шахед» по медичному закладу. На момент вибухів у лікарні знаходилось 86 пацієнтів, з них 15 маломобільних, та 38 працівників закладу.
Близько 08:25 ранку, коли на місці події рятувальники та поліцейські надавали допомогу та евакуйовували хворих, росіяни нанесли повторний удар. Наразі відомо про 10 загиблих та 22 постраждалих.
Понад 10 ударів завдали росіяни по Запоріжжю, повідомив Федоров.
За даними ДСНС, внаслідок масованих авіаударів по Запоріжжю 4 людей отримали травми, з них одну людину врятовано.
Значних руйнувань зазнали багатоповерховий та 6 приватних будинків в різних районах міста. Сталося декілька загорянь.
Надзвичайники проводять пошукові та аварійно-рятувальні роботи. Щодо наслідків та кількості пошкоджених приватних будинків інформація уточнюється.
«Мама загинула в Авдіївці, а ми виїжджаємо вдруге вже, перший раз — теж з Авдіївки». Мешканці Покровська, Мирнограда, Курахового швидко втікають зі своїх міст, бо російська армія на цьому напрямку просувається дуже швидко.
«Думали, що якось зупиниться», — кажуть місцеві шахтарі з Мирнограда, які останніми виїжджають зі свого району.
Покровськ горить з самого ранку. У місті залишається 15 тисяч населення проти 60 тисяч на початку вторгнення
До околиць Мирнограда російським військам залишилось пройти кілька кілометрів. До великої війни тут жило майже 50 тисяч людей, зараз у місті залишається півтори тисячі.
Частина тих, хто біжить з охоплених вогнем міст, які окупанти знищують КАБами та артилерією — втікачі вже вдруге. Хтось виїжджав після 2014 з Донецька та інших окупованих міст, хтось після 2022-го, а хтось — менш як пів року тому з Авдіївки, тепер вони знову шукають нову домівку десь неподалік…